TJ Olympia Bruntál

Náplň činnosti:
Kopaná, atletika, kuželky, stolní tenis, rekr. sport, sport zdravotně postižených.
Vznikla v r. 1988 a má 290 členů, kteří se sdružují v oddílech atletiky, kopané, kuželek, rekreačního sportu a oddílu zdravotně postižených sportovců.Má bohatou sportovní tradici, vždyť z této TJ pocházejí reprezentanti ČR a atletice Jarmila Urbanová, Zdeněk Mezulianík, Barbora Fišarová, Hana Hornišerová či Petr Jakob.
V současné době je členem oddílu nejlepší kuželkář ČR za r. 1999 zdravotně postižených sportovců a mistr ČR Zdeněk Dočkálek. Prioritou TJ je péče o mládež. Starší a mladší žáci Olympie hrají župní soutěž kopané, kam si v r. 2000 vybojovalo postup i mužstvo dorostenců. Přípravka oddílu kopané získala v minulé sezoně titul přeborníka okresu. Mladí běžci Olympe Bruntál patří k republikové špičce.
Olympia Brutnál je pořadatelem každoročního uznávaného běžeckého závodu "Mezinárodní večerní běh Bruntálem", který má za sebou již XVII. Ročníků a startují na něm každoročně přední světoví běžci a Česká elita.
V prosinci pořádá Olympia tradiční "Mezinárodní halový fotbalový turnaj žáků", na kterém startují každoročně přední evropské a české prvoligové kluby. Tento má za sebou již IV. ročníky.

KONTAKTNÍ ADRESA:

TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1
792 01 Bruntál
Česko (CZ)
tel: (+420) 554 718 245

LOKALIZACE

AKTUALIZACE: uživatel č. 747 org. 56, 01.06.2004 v 08:17 hodin