Chata Skalka, KČT oblast Moravskoslezská

Chata Skalka
KČT oblast MoravskoslezskáTuristickou chatu Skalka můžete najít na hřebenu Moravskoslezských Beskyd u hranic České republiky s Polskem a Slovenskem. Je dostupná po červené turistické značce od vlakového nádraží v Mostech u Jablunkova směrem na Velký Polom (4km). Taktéž je možné se dopravit na Skalku autem v Mostech u Jablunkova poblíž nádraží za viaduktem doprava, odbočka směr Velý Polom, cca
12 km.
Chata Skalka byla postavena v roce 1928 na hřebeni v malebném prostředí Moravskoslezských Beskyd nad Jablunkovským průsmykem ve výšce 910 m n. m. německým spolkem Beskidenverein, sektion Teschen. Po válce přešla do rukou Klubu českých turistů. Při normalizačních procesech chata vystřídala několik různých majitelů.

V roce 1991 získal chatu v restituci od posledního majitele ÚV ČSTV Klub českých turistů, avšak ve velmi špatném stavu. Byl vypracován projekt na její rekonstrukci, který počítal s částkou 7 milionů korun. KČT s takovými finančními prostředky nedisponoval a chtěl chatu prodat. S tímto rozhodnutím nesouhlasil KČT oblast Beskydy a požádal o převedení chaty pod svou správu.

Od r. 1994 probíhala na chatě rozsáhlá rekonstrukce svépomocí. 14 dní před zahájením provozu dne 7.1.1998 chata do základů vyhořela. Díky obětavosti turistů - zejména brigádnickou činností a finančními dary - stojí nová.

Ubytování
Kapacita chaty je celkem 40 lůžek ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích.

Vybavení
Chata je vybavena restaurací s krbem, společenskou místností, jídelnou, ohništěm, hřištěm, parkovištěm přímo u chaty.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Chata Skalka, KČT oblast moravskoslezsko
Mosty u Jablunkova 368
739 98 Mosty u Jablunkova
Česko (CZ)
tel: (+420) 558 330 054

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.KCT-MSK.cz
Typ záznamu: Chata, chalupa
AKTUALIZACE: Renata Kotalová (Klub českých turistů - Moravskoslezská oblast) org. 56, 22.10.2007 v 19:34 hodin