Lyžařský svah v Bludovicích [ Lyžařská sjezdovka s vlekem ]

Sjezdovaka se nachází na kopci zvaném "Palacký vrch", který je 420 metrů nad mořem, převýšení je 100 m. Sjezdovka je dlouhá 300 m, vlek 260 m. kapacita vleku je 25 míst a jako vlečné zařízení slouží kotvy. Večer osvětlují svah lampy rozmístěné podél vleku.

Lyžařský vlek byl vybudován roku 1972 členy TJ Bludovice. Nejprve byla postavena "stará chata", která je v současné době ve zchátralém stavu. Jako zázemí pro lyžaře nyní slouží chata "nová", kde je společenská místnost s občerstvením a v zimě u kamen je zde velmi příjemné posezení. Původně byl lyžařský vlek poháněn motorem z motorky, který zapůjčil vojenský závod Šenov. V současné době je poháněn elektromotorem.

Pozemek na kterém je sjezdovka obhospodařuje během roku pan Jaroslav Palacký se svými koňmi. A čím je toto místo poutavé pro návštěvníky? Především příjemnou rodinnou atmosférou, kterou zde "zajišťuje" správce vleku pan Seidel, jež převzal správcování po svém otci a do kroniky obce podal i tyto informace o místě, jež mnohým ani nepřipadá zajímavé, ale pro život občanů Bludovic je jistě významné...

Gabriela Žitníková

LOKALIZACE

NADMOŘSKÁ VÝŠKA: 420.00 m
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 56, 17.02.2004 v 08:40 hodin