Homepage

ÚTERNÍ GLOSY 15.02.2005

Miroslava Macka

Pokud by platil hlavní závěr analýzy ČSSD, proč prohrála loňské eurovolby (a je to, bohužel, docela možné), totiž že na kandidátce chyběli "tahouni veřejného mínění a obecně uznávané elity, mladý, v Evropě zběhlý politilog, prostořeký, zasloužilý odborář, nějaká ta žena, nějaký ten akademik", je opravdu nejvyšší čas emigrovat. Problém je, kam.

"Klausovo veto zbrzdilo snižování hluku" zní titulek v dnešních Lidovkách. Je přesný a zároveň zavádějící. Prezident totiž "zákon proti hluku" vetoval, ovšem proto, že k němu socialističtí poslanci narychlo přilepili zákaz převodu krajských nemocnic na obchodní společnosti. Solidní titulek by tedy měl znít: Levicoví poslanci zbrzdili snižování hluku.

Premiér Gross odlétá na dva dny do Francie, a tak snad budeme alespoň 48 hodin ušetřeni dalších křišťálových, křišťálovitějších než křišťál, vysvětlení původu peněz na jeho byt a na koupi domu jeho manželkou.

V letadlech, letících do a ze Spojených států amerických se budete cítit ještě bezpečněji: po zákazu manikurových nůžek a pilníčků na palubách letadel zavede americká administrativa též zákaz přeletu zapalovačů a zápalek. Ach, jo.

V Texasu mají problém s prořídlými bizoními stády, neboť bizoní krávy jsou frustrovány nedostatkem kvalitních býků. Což leccos vysvětluje nejen mezi bizony...

Dnes vychází v Lidovkách můj pravidelný článek, tentokrát jde o dva postřehy ze Švýcarska s názvem "Jeden hot a druhý čehý aneb co chtějí zákazníci".

České přísloví:
Oslu když se dobře vede, tehdy jde na led tancovati.

Vážení a milí,
stále ještě máte možnost objednat si knížku, kterou jsme napsali a vydali s mojí paní a která se nazývá "Jak se stát labužníkem aneb kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich), a to na adrese m.vitovcova@volny.cz
Podrobnosti a ukázka z knížky v glose ze den 20. ledna t.r.

Fotografie a jiné (nepolitické) texty Miroslava Macka zveřejňuje www.macekvbotach.cz

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)

 
Zveřejněno 15.02.2005

Copyright 2000-2019 © ViditelnyMacek.cz