ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Není přívětivější zprávy nad tu, že bolševicko-bolševickou vládu ČSSD + KSČM by sice neodmítla více než polovina lidí starších šedesáti let, zato by ji odmítalo 72% lidí do 29 let.
Jen doufám, že v toku času se tato čísla u starších značně sníží a u mladých ještě zvýší.
Ale i dnešní výsledek průzkumu je už pěkné světlo na konci postkomunistického tunelu.
Docela mne pobavil člen předsednictva ČSSD, Severočech Foldyna svým názorem, že menšinovou vládu ČSSD ano, ale s podporou ODS i KSČM.
Bude to prý velmi jednoduché: "U ODS by neměl v domluvě být problém u věcí, které se týkají NATO a EU. U sociálních zákonů se můžeme zase dohodnout s komunisty."
Sancta simplicitas! Konečně jsem pochopil, jak lze velmi jednoduše vládnout v Česku.
Lidovci sice původně velmi žádali rekonstrukci vlády ( čti: vyhození unionistů ), když ale zjistili, že Ministerstvo pro místní rozvoj, velice vhodné pro popularizaci, neboť rozděluje nemalé veřejné prostředky, by stejně nezískali, vrátili se ihned k zachování stávající trojkoalice.
P.S. Při sledování současných bojů o koryta se ovšem spíše nabízí staré české slovo trojrám, vzletný to název pro šibenici, nad US - DEU už se smyčka houpe nad hlavou.
Co platno, že Svaz průmyslu představí na strojírenském veletrhu v Brně Bílou knihu, představu Svazu o cestě k prosperitě, když současná vláda vládne podle příruček barvy zcela jiné, rudé.
Milošovi Zemanovi, k mému překvapení, objímání stromů na Vysočině dlouho nevydrželo - už se zase montuje do politiky.
A nutno říci, že chytře: jeho telefonické sdělení podpůrcům, že bude s potěšením kandidovat na prezidenta, ale až v druhém kole, je geniální podporou oficiálního socialistického kandidáta už v kole prvním, neboť část volitelů při představě, že by se Miloš opravdu mohl ocitnout ve hře, raději dá se skřípajícími zuby svůj hlas i nepříliš chtěnému socialistickému kandidátu kola prvního, jen aby vyšachovala Miloše ze hry.
Oslnivý tah.
Bulvární týdeník Ring to vymňoukl. Dnes, kdy má většina deníků titulky "Havel dnes odlétá do USA", vyšel s hlavní atrakcí v podobě článku o herečce a vědmě Heleně Růžičkové, v němž tato tvrdí: "USA čeká velká katastrofa."
Někteří komentátoři volají po návratu "starého, dobrého" Špidly, který tak "racionálně a rychle zvládl sestavování vlády".
Jako by si neuvědomovali, že rychlé sestavení vlády pranic nezpůsobilo Špidlovo politické mistrovství, ale nebetyčná touha lidovců a unionistů po vládních funkcích a z ní vyplývající hbitost a rychlost lezení Špidlovi do zadku.
Universita Palackého v Olomouci, potažmo přidružená organizace inSTEP, vydala novou jazykovou učebnici English for Europe, určenou zaměstnancům veřejné a státní správy. Musím si ji pořídit, abych se doučil, jak se řekne anglicky "rozhodnutí o vyřízení svolení k povolení", "žádost o rozhodnutí povolení postavení" a další a další zdeúřední obraty, které všichni tak důvěrně známe v češtině.
Václav Klaus velmi chytře přiložil polínko na oheň vnitrostranického boje v ČSSD větou "Nepadá ani vteřinku jednat s Vladimírem Špidlou, ten ať si jedná se sobě rovnými, s panem Grebeníčkem" a další polínko přiložil dodatkem "Kdyby v ČSSD zvítězil realističtější proud, nemám problém vyjednávat o čemkoliv."
Vládní krize kvůli tomu, že hledají zdroje na krytí povodňových škod! To je tím, že se prostě nepostupuje tradičně:jako bychom neměli za minulých Špidlů vyzkoušeny lepší metody, například Brigády socialistické práce nebo pracovní soboty, zvané podle navrhovatele "mamulky". I dnes by pár špidlovek bodlo, co říkáte, soudruzi?