PONDĚLNÍ GLOSY 12.10.2020

Miroslava Macka
Existence senátu byla vždy obhajována argumentem, že jde o pojistku demokracie, jakousi „radu starších“, která může a má napravovat případné chyby zákonodárců. Jeho členové by se tedy měli moudře věnovat jen a jen legislativě a snažit se prosvětlit džungli českého zákonodárství. Bohužel letošní doplňovací volby jen potvrdily dříve nastoupený směr: hlavně, ať je tam ten „náš člověk v Praze“, snad se mu podaří pro naše město něco zařídit nebo něco „přihrát“.
Všechno špatně a další argument, proč je senát zbytečný.

Prezident Zeman prohlásil, že kvůli kovidu zkrachují jen neschopní podnikatelé. V podstatě má pravdu, kvůli kovidu by nikdo mimo neschopné nezkrachoval. Ovšem desetitisíce schopných podnikatelů zkrachují kvůli stejně neschopným politikům, jako je on a kvůli jejich debilním rozhodnutím.

Komplexně Geniální Babiš mne opět nezklamal a projevil se jako totální zbabělec. Poprvé to bylo, když chlapsky nepřiznal, že jako pracovník zahraničního obchodu samozřejmě byl spolupracovníkem StB, a naposledy předevčírem, kdy prohlásil, že beze zbytku dá na doporučení plukovníka Prymuly a týmu jeho spolupracovníků…takového premiéra, který nemá vlastní, širší odbornou veřejností utvořený názor, za kterým si stojí, který nejde se svou kůží na trh, ale skrývá se za zády jiných, nepotřebujeme a rozhodně bychom si jej neměli ze svých daní vydržovat. Je nám totiž k ničemu. To už nám může rovnou vládnout plukovnická junta.

Andrej Babiš včera v rozhovoru pro Českou televizi (ČT24, čas 17:03 až 17:14) řekl, že už on ani jeho ministři nebudou používat slovo lockdown. Babiš tvrdí, že mu lidé píší, že tomuhle slovu nerozumí. Nabízím nové české slovo „prymalita“ (dle vzoru realita v podání plukovníka Primuly). Podívejte se, jak krásně se dá použít: Současná prymalita bude nadále pokračovat...Během prymality se nám podařilo snížit počet nakažených o 3,14 procent...Protože lidé nenosí řádně roušky, prymalita bude prodloužena až do konce roku 2034…a tak dál, a tak podobně.

Vzpomínáte na tu hrůzu v letech 2015, 2017, 2018 a 2019, kdy nebyl žádný jarní lockdown a proto v prvních 33 týdnech roku zemřelo více lidí než za stejné období letos? To byl děs, co?
Počet zemřelých - časové řady

Navštívíte-li kteroukoliv naši obec, až na výjimky tam najdete památník se jmény desítek mladých mužů, kteří padli za 1. světové války. Po ní ovšem přišla ještě děsivější podoba smrti: španělská chřipka, která si vyžádala ještě více obětí.
Vezmete-li ovšem do ruky tehdejší tisk, s podivem zjistíte, že zpráv o této metle je tam pomálu, téměř žádné. Také určitě nenarazíte na slova Masaryka, Kramáře, Beneše a dalších, kteří by každodenně strašili národ počtem zemřelých.
Bary, kina, divadla, obchody, živnosti, továrny, to vše zažívalo poválečný rozvoj a nikoho ani nenapadlo, že by cokoli z toho mělo kvůli španělské chřipce ustat ve své činnosti. Také školy se nezavíraly, ale urychleně budovaly.
Co vše jiného se v té době zbudovalo, vidíme dodnes. Také moji rodiče se nikdy ve vzpomínkách o tehdejší chřipce slovem nezmínili.
Tak se v klidu posaďte, přečtěte si zprávu, že za ty měsíce od počátku koronavirového strašení u nás zemřelo přes 900 lidí, kteří měli zároveň pozitivní test na koronavirus (a jistě zemřou další), a pak se zamyslete nad tím, proč to tehdy bylo zcela jinak a kdo (respektive co) za dnešní hysterii může…

Stojí za přečtení:
Prohlášení z Great Barringtonu