PÁTEČNÍ GLOSY 26.06.2020

Miroslava Macka
Když před pár dny libyjský uprchlík zabil v Anglii tři bělochy, zareagoval na to fotbalový fanda Jake Hepple transparentem s nápisem „White Lives Matter“, nechal ho přivázat za letadlo a zorganizoval přelet vzkazu během fotbalového zápasu nad stadionem Etihad.
Zástupce anglického fotbalu chování dlouholetého fotbalového fanouška pobouřilo. Klub vydal ostré prohlášení „Budeme spolupracovat s policií na dopadení viníka a doživotně mu zakážeme vstup na stadion".
Viníka? Hepple prohlásil, že nevidí rozdíl mezi "White lives matter" a "Black lives matter", kterému vyjadřovali fotbalové týmy před zápasem podporu.
O tři dny později dostal okamžitou výpověď. Z práce vyhodili i jeho přítelkyni, kterou přičinlivý udavač nahlásil, že má na sociálních sítích „rasistické posty“. Firma udavači veřejně poděkovala a své zaměstnankyni nabídla, že může zůstat, pokud absolvuje třítýdenní převýchovu - "antidiskriminační školení". Odmítla.
Jak je vidět, Orwella už mají zřetelně za návod k použití, nikoliv varování.

Londýnské předměstí Brixton se stalo předevčírem místem střetu policie a účastníků nepovolené párty. Stovky Londýňanů se během nejteplejšího dne roku navzdory vládním opatřením zúčastnily takzvané „block party“, tedy setkání obyvatel jedné ulice nebo části města. Podle videí na sociálních sítích byla oslava z počátku poměrně klidná, později sdílená videa už ale ukazují chaos a tvrdé střety s policií.
Samozřejmě si můžete domyslet, kolik z těch Londýňanů bylo Angličanů a kolik přistěhovalců, aniž byste se mýlili.

Nakoukněte:
Miroslav Macek - seminář Vzestup a pád české pravice: 25 let ODS