STŘEDEČNÍ GLOSY 20.09.2017

Miroslava Macka
Redaktorka ČT včera komentovala soud s azylantkou, které jsme z našich kapes (nedobrovolně) poskytli možnost být v bezpečí, slovy: „…odpůrci islámu se chovali vulgárně, dokonce zpívali českou národní hymnu…"
Dodávám: jedna větší… než druhá. Podstatné jméno si doplňte.
Ovšem pokud by vše mělo probíhat podle prastarého řádu světa, pak by celou tu taškařici namísto nás měla zaplatit ombudsmanka Šabatová a všichni ti vyčuraní právníci na ni nalepení, neboť dozajista nelze věřit tomu, že ta chudinka neumějící žblepnout slovo česky, se opravdu o své vůli pustila do celé té šaškárny a cítila se být diskriminována.
Někteří facebookoví diskutéři řeší otázku, zda jsou všichni v žoldu nějaké cizí mocnosti anebo tak pitomí…jako by se to vzájemně vylučovalo!

Logické pokračování billboardového hesla hnutí ANO s Babišem „Chceme lepší Česko“ – „Tak se vrať na Slovensko!“

Petr Paulczyński:
Žádám, aby spolu se zákazem kouření na balkonech bylo zakázáno vřískání nemluvňat!

Německé ministerstvo zahraničí začíná s přípravami na "osvobození Krymu".
Na Ukrajině sídlící Němci budou pomáhat v organizaci Krymského Parlamentu mládeže, a cvičit mladé Tatary pro „de-okupaci“.
To na tiskové konferenci v Kyjevě, uvedl koordinátor projektu, šéf německé mládežnické organizace «Interkulturelles Netzwerk» Sebastian Maass. Projekt bude podle něho financovat německé ministerstvo zahraničí.
„Začalo to s diskusí o tom, jak těžké je pro Krymsko Tatarskou mládež zachovat svou identitu.
Kromě toho, je prakticky nemožné jakkoliv politicky ovlivnit aktuální události. Proto vznikla myšlenka organizovat Krymsko Tatarskou mládež, a vytvořit něco podobného Evropskému parlamentu mládeže,“- řekl Maass.
O ukrajinskou část projektu a jeho politiku bude pečovat ukrajinské Ministerstvo informační politiky. Šéfka projektu, bývalá novinářka Krymsko-Tatarského ATP kanálu Emine Dzhaparová řekla, že cílem projektu je připravit budoucí vedoucí kádry.
„Zítra, až bude osvobozen Krym, bude důležité mít připravenou aktivní mládežnickou síť, která začne ovlivňovat procesy“, řekla.
Dodávám: Tak tuto metodu velmi důvěrně známe, s tou mají Němci bohaté zkušenosti: stačí si vzpomenout na Henleina a ordnery…