ÚTERNÍ GLOSY 27.05.2014

Miroslava Macka
Eurooptimisté jásají, že budou mít v europarlamentu opět převahu. Připadají mi jako lidé, kteří si libují, jaké mají doma teploučko, protože si nevšimli, že jim hoří dům.

ODS má své dva místopředsedy v Bruselu. To se nedá nazvat odcházením z politické scény, to je přímo úprk!

Podle toho, jak se na tiskovce po vyhlášení volebního výsledku tvářil Komplexně Geniální Babiš, mu zřejmě došlo, že zájmy Agrofertu na evropské úrovni se čtyřmi zaměstnanci holt neprosadí, spíše nastává počátek soumraku dotací.

Gratuluji Petru Machovi ze Svobodných k výsledku a přidávám varování! Hlavně neskončit jako panic v bruselském nevěstinci : nejprve se radovat z jednoho či dvou čísel a pak být těmi kurvami utahán…

Čtenář glos M. Z. mi napsal:
Z denního tisku:
„Zelení v eurovolbách získali 3,77 procenta hlasů. Strana se teď chce obrátit na Ústavní soud se stížností na pětiprocentní hranici, jejíž překročení je nutné k získání mandátu ve volbách do Evropského parlamentu.
„Evropské volby jsou odlišné od ostatních. Tam by měla platit poměrnost. Přirozený práh pro zisk mandátu je už těch samotných 21 mandátů, které se rozdělují. 5 procentní uzavírací klauzule je tam zcela umělá, prosazená z minulosti velkými stranami tak, aby více koncentrovaly zisk hlasů pro větší strany,“ vysvětluje Liška.“
Nejhorší je, když politici neumí počítat. Do EU parlamentu je ČR jednomandátový obvod. Volí se 21 poslanců. Strana ze 100% ziskem obdrží 21 mandátů. Na zisk jednoho mandátu je potřeba 100:21=4,76% hlasů. Zelení získali 3,77%, takže i kdyby se US rozkrájel, v parlamentu nebudou. Vlastně tam zákonodárce tu 5% hranici docela trefil.

Nigel Farage: Nechci, aby Velká Británie opustila Evropskou unii, chci, aby Evropskou unii opustila Evropa.

Čtenář glos J. K. mi napsal:
Dalším geniálním matematikem se mi zdá být Václav Moravec. Včera ve volebním studiu srovnal procenta voličů v našich Eurovolbách 2009 (28 a něco%) a 2014 (18,2) a prohlásil, že se tedy letos dostavilo k volbám o 10% méně voličů.

Opsáno z facebooku:
Zajímalo by mě, proč jsou proevropští voliči nazýváni eurooptimisty, ale euroskeptici onálepkováni názvy jako extrémisté či nacionalisté. Co je extrémního na tom, že voliči nechtějí, aby je řídil jiný stát a chtějí si své věci spravovat sami? Co je extrémního na tom, když voliči nechtějí vypjatý multikulturalismus a bojí se vzrůstající kriminality, která se s ním pojí? Co je extrémního na tom, když voliči nechtějí platit cizí dluhy? Kdo dal právo jedné straně myslet si, že jediný správný stav je ten proevropský?

Opsáno z facebooku:
Ti sudetští Němci museli být strašní bordeláři, když se nám ani po sedmdesáti letech nepodařilo dát tamní města a vesnice do pořádku!