ČTVRTEČNÍ GLOSY 17.10.2013

Miroslava Macka
Letos v březnu začala příbramská policie vyšetřovat podivný prodej tamní polikliniky, ve kterém figuroval tehdejší starosta a nynější středočeský hejtman Josef Řihák. Policie však případ odložila a policista Emil Mašanka k tomu napsal: Jednání radnice bylo trestuhodné, nikoliv však trestné.
Poté, v den, kdy se Řihák stal hejtmanem, dal u policie výpověď a nastoupil na hejtmanství jako šéf odboru veřejných zakázek.
A teď si představte, že policejní inspekce v tom nevidí prostou náhodu a chce celý případ prošetřit! Jako kdyby nevěděli už od dob Davida Ratha, že ve středních Čechách je vždy vše v pořádku a nikdy tam nikomu žádná škoda nevznikla…

V Liberci, kde kandiduje bývalý novinář Martin Komárek za Babišovu firmu ANO, se objevily plakáty s jeho oslavným textem na Gottwalda z roku 1986. Martin Komárek to vysvětluje: „Bylo mi tehdy 25 let, udělal jsem ústupek tehdejšímu majiteli. Přiznám se, že se za to stydím.“
Takže se můžeme opět těšit na ústupky jeho současnému majiteli Babišovi a po letech zase na stydlivou omluvu, až začne pracovat pro majitele jiného.
Bezostyšnost bez hranic…

Námět na nový velkofilm: Lessy se vrací…

Martin Schmarz na facebooku:
Jak si mám vykládat, že se mezi novináři - dokonce ani ve veřejnoprávní televizi - nenašel jediný, který by Babišovi položil prostou otázku: nevidíte problém, že jako lídr byste v případě úspěchu nemohl přijmout vládní funkci, protože nemáte čisté lustrační osvědčení?

Tomáš Sedláček v HN:
Banalita zla na osobní úrovni je tedy možná jen ve velice komplexní a specializované společnosti, kdy je zlo rozděleno na tak malé části a tak zautomatizováno, že pro člověka ponořeného do dané ideologie skoro není vidět. Tak třeba na propagaci konzumní společnosti se podílí umělci (kreativci, kteří dělají reklamy na věci, které nepotřebujeme), sociologové (kteří zkoumají, co se bude jak lépe prodávat) a třeba psychologové (kteří používají psychologické triky, jak toho nenápadně prodat co nejvíce). Každému z nich připadá, že dělá legitimní práci, ale výsledkem je něco, co se vlastně nikomu z nich nelíbí.

Čtenář glos T. H. připomenul:
„Nejděsivější slova, jaká v angličtině jsou: Jsem z vlády a přišel jsem pomoci.“ Autor: Ronald Reagan. Škoda, že se politici neřídí i jeho dalším heslem: „Obklopte se nejlepšími lidmi, které najdete, delegujte zodpovědnosti a nepřekážejte.“

Čtenář glos E. R. mi napsal:
S teroristy se nevyjednává, s teroristy se bojuje, prohlásil jeden představitel státu, aby se pak pochlubil národu, že se vyjednává s únosci o propuštění zadržených žen. Naše prostředky hromadné mystifikace budou nyní tento sólokapr roztrubovat tak dlouho, dokud se neobjeví sólokapr další. Že to může ohrozit vyjednávání s únosci a případně i životy těch dívek je samozřejmě všem jedno.