PÁTEČNÍ GLOSY 21.09.2012

Miroslava Macka
Mizerné prvotní rozhodnutí vlády zákonitě nemůže skončit jinde, než v Bruseli…

Opsáno z časopisu Focus: Počet státních úředníků na celkovém počtu zaměstnaných v procentech:
Dánsko 31,5
Francie 24,3
Finsko 22,9
Polsko 21,5
Řecko 20,7
Česko 19,7
Švýcarsko 14,9
Německo 13,6
Brazilie 9, 9
Japonsko 7,9
Bez komentáře.

Čtenář glos M. P. mi napsal:
Počítám, že ten alkohol, co je dnes podezřelý a leží ve skladech, nechá vláda za úplatu spřízněmým participantům eokologicky spálit. Tu úplatu bude muset nést každý majitel uskladněného alkoholu pod pokutou a za dohledu finančního úřadu a celní správy. Dohled nad touto akcí budou mít zvláštní jednotky URNA pod vedením nedávno povýšených velitelů z nelegálního zásahu v České televizi v roce 2011. Krizový štáb Nečasovy vlády pod vedením Kalousek - Heger - Bendl dohlédne na to, aby se alkohol nelikvidoval pálením v zařízení majitelů, nýbrž pouze v zařízeních dodaných vlivnými firmami spřízněnými s krizovým štábem a opatřených ekologickými a energetickými štítky. Po ukončení celé akce se vláda odebere na zasloužený odpočinek.

Čtenář glos D. Š. mi napsal:
Pro odlehčení jsem si položil následující otázky:
1 - Máme stále lodní registr, tudíž je možné registrovat námořní plavidlo pod českou vlajkou. Jak se má správně postupovat na jeho palubě? Může posádka lahve s alkoholem jenom zamčít nebo je musí vyhodit do moře? A co zásobování lodi - smí distributor vypravit auto s alkoholickými nápoji do Hamburku, když to de-iure není vývoz?

2 - Jak se má postupovat v případě, že české velvyslanectví dává recepci? Smí podávat Becherovku na zahradě ambasády? Je nějaký rozdíl mezi Becherovkou dovezenou přímo zaměstnanci velvyslanectví a zakoupenou v obchodě na území státu kde se velvyslanectví nalézá? A co když se recepce koná na jiném, než výsostném území ČR? Smí se tam přinést alkohol z baru na ambasádě? Hraje roli jestli alkohol podává zaměstnanec ambasády s českým nebo cizím občanstvím?

Rád bych položil tyto otázky v přímém přenosu ministru zdravotnictví - možná by to ukázalo na absurdnost celého zákazu a způsobu jeho provedení...

Čtenář glos V. P. mi poslal svérázný návod na likvidaci alkoholové mafie:
V následujícím se pokusím v hrubých rysech poskytnout informace k tomu, aby každý z nás mohl klasickým ekonomickým postupem - vlastní konkurencí - pomoci zlikvidovat mafii kolem pančovaného alkoholu. Tento postup má tu výhodu, že státní správu nebude stát ani korunu navíc, státní správa však ani nic nezíská, ale to je přesně současný stav, takže nula od nuly pojde.
Následujícím způsobem si připravíte 60 litrů vodky s koncentrací 50% v ceně cca 33.- Kč za láhev o obsahu 0,5 litru:
Krok číslo 1. Nákup kanistru Biolihu pro krby, 30 l, obsah etanolu 99,6%, denaturace 1A, to je Bitrexem v koncentraci cca 100 ppm (= 100 dílů na milion dílů). Běžná cena je cca 2000.- Kč.
Krok číslo 2. Odstranění denaturačního činidla, které je ve velmi malé koncentraci, oxidací pomocí chlornanu sodného (např. Savo). Výpočet stechiometrického poměru by neměl dělat potíž ani žákovi 9. třídy.
Krok číslo 3. Dále provést dokončující úpravy jako je filtrace, labužníci mohou provést i filtraci přes karborafin apod. Přidáním esencí si můžete rozšířit sortiment výroků.
Na vědomí: Po filtraci zůstanou ve vodce stopy látek po oxidaci ve formě metylalkoholu a propandiolu, ale jsou to vzhledem k původní koncentraci Bitrexu opravdu jen stopová množství, která jsou chuťově nerozpoznatelná, vaše zdraví neohrozí a stejně je požíváte i v současném pančovaném alkoholu. Tato stopová množství by sice mohla sloužit např. Celní správě jako důkaz, že základem byl denaturovaný alkohol, ale podle včerejšího vyjádření pracovníka Generálního ředitelství cel provádějí jen správu daní, takže odtud nebezpečí nehrozí.
Pokud nebudete tuto vodku plnit do lahví s nějakou etiketou, pak neprovádíte ani trestný čin, takže v pohodě.
Závěr: Výše uvedený návod je pouze ekonomickou kalkulací, záměrně neuvádím bližší chemické podrobnosti, aby to nemohlo být považováno za návod k provádění přestupku.
Ani údajné velké ryby mafie nejsou žádní docenti chemie, takže z výše uvedeného je zřejmé, že obrovské zbohatnutí máme při současné neschopnosti státních orgánů na dlani.
Tak vzhůru do „podnikání“!!!

Čtenář glos J. K. se podivuje nad tím, že kontroly pokutují restarauratéry a majitele barů za to, že prodávají 20% peprmintku, když vládní nařízení zakazuje prodej alkoholu NAD 20% a nikoliv OD 20%.
Vysvětlení bych hledal v duševní výbavě státních úředníků…