ÚTERNÍ GLOSY 27.10.2009

Miroslava Macka
Kriminalisté by se měli velmi, velice zajímat o slova posledního "ziskového" ředitele ČSA Miroslava Kůly z jeho rozhovoru pro MF Dnes:
Otázka: Kdo je hlavním viníkem současné situace v ČSA?
Odpověď: Určitě Jaroslav Tvrdík. Je to člověk, který uměl vždy peníze velkoryse utrácet, ale ne už vydělat.
Otázka: Co Tvrdík na aerolinkách pokazil?
Odpověď: Těch věcí je více. Určitě naprosto megalomanská expanze. Nakoupil hodně letadel a ještě zbytečně velká. Ta letadla je ale potřeba naplnit. Rozjel ve velkém náklady. To nebyly jen ty audiny a hodinky, co nakoupil, ale také stovky milionů za poradenské služby....
Moje otázka: Bylo by tak těžké zjistit, komu patřily ty poradenské firmy a kdo dostal provize za nákup nových letadel? Vždyť Tvrdík dozajista nebyl hlavou, ale jen vykonavatelem něčích příkazů. A nedosadil ho náhodou do ČSA Stanislav Gross? A pro koho pracoval on?

Noviny přetiskly novou fotografii Obamovy rodiny od slavné fotografky Annie Leibovitzové. Absolutně nechápu, jak tak "slavná" fotografka mohla udělat tak příšerné skupinové foto bez jediného nápadu, bez jediné jiskry...

Čtenář glos M. Č. si písemně povzdechl:
Věkem Podmíněný Deficit Soustředění Pozornosti: Ano, zní to velmi úsměvně, ovšem přesně touto "chorobou" trpím nejen já a všichni moji známí, kteří se nachází v trvalém stresu z politické a hospodářské situace tohoto státu, ale i většina voličů. Jedině tak si lze totiž vysvětlit, proč my voliči si nepamatujeme průšvihy, podrazy a podvody, kterých se na nás dnes a denně tyto politické strany dopouštějí. A stále dokola jim při každých volbách dáváme hlas, namísto toho, abychom jim vše spočítali. A jsem přesvědčen, že si toho tyto strany jsou dokonce vědomy, a jakmile do nějaké aférky spadnou, tak si v klidu protrpí nějaký ten týden, než podobný průšvih vyrobí protistrana, a my voliči, v návalu afér, zapomeneme.
Velmi smutné, již nikoliv zábavné.

Politolog Petr Robejšek napsal ve včerejší MFDnes mj. tato moudrá slova: Globalizace vedla k přesypání bohatství ze západních zemí ve prospěch Číny, Ruska, Indie a arabských producentů ropy. Nová německá vláda nemá sama dost sil a zřetelně ani vůli se tomu přesunu bohatství vzepřít. A tak i kdyby nakrásně došlo k oživení světové konjunktury, tak z něj budou takzvané BRIC - státy (Brazílie, Rusko, Indie a Čína) těžit podstatně více, než západní ekonomiky. Jakkoliv růžové mohou být představy o úspěchu "nové politiky", německá vláda bude s velkou pravděpodobností stát před úlohou, jak ztrátu německého podílu na světovém blahobytu přerozdělit mezi vlastní voliče.
Moje poznámka: Což se zatraceně týká i nás.