Homepage

Hodnocení - XIII. Mezinárodní folklorní festival

Festival probíhal ve dnech 15. - 19. srpna 2007 pod patronací hejtmana. Jana Zahradníka a poslance Toma Zajíčka. Na jedenácti scénách se představilo celkem 515 učinkujících z 20 souborů; 6 dětských (z toho jeden zahraniční), 7 dospělých českých a 8 zahraničních souborů (z toho jeden dětský).

Přestože pověstná třináctka se pokoušela ovlivnit jeho průběh - tři týdny před festivalem nám oznámili soubory z Itálie a Jižní Koreje, že nemohou přijet a soubor z Nigerie nedostal víza - nakonec se vše podařilo zdárně zvládnout a zajistit soubory jiné. Poděkování si za to určitě zaslouží Folklorní sdružení, jmenovitě paní Jarmila Zorbičová, která nám zajistila velmi kvalitní a pěkný soubor z Indonesie.

foto DTA

Organizace festivalu byla kladně hodnocena, žádné větší problémy nenastaly. Setkání vedoucích souborů a sponzorů se starostou města bylo jako vždy slavnostní a mělo důstojný průběh. Počet diváků všech věkových kategorií byl vysoký.

foto DTA

Festival byl i kladně hodnocen regionálním tiskem, rozhlasem i televizí zejména pro dobrou organizaci a pestrost českých a zahraničních souborů. Na malém Písečánku, který je složen většinou z dětí členů dospělého souboru bylo znát další rok práce Milana Malého a Zdeňky Koubkové. V rámci festivalu vystoupil u nás na otevřené scéně v Palackého sadech soubor Ondráš s velmi pěkným komponovaným pořadem Čertovinky. Jejich představení je na profesionální úrovni a bylo obdivováno vysokým počtem diváků. Doprovodné programy probíhaly v Palackého sadech. Představily se soubory: Písecká dechovka, Kvintet Písek.

Hodnocení provedl
Miroslav Černý, ředitel festivalu

Fotografie a jiné (nepolitické) texty Miroslava Macka zveřejňuje www.macekvbotach.cz

Zveřejněno 31.08.2007 v 23:57 hodin

Copyright 2000-2019 © ViditelnyMacek.cz