Homepage

Zpěváček na vlnách Českého rozhlasu

Zpěváčci na 3 stanicích Českého rozhlasu

Pustíte si rádio a ono se vám ozve: Konopja, konopja ... Tentokrát nejde o boj za legalizaci marihuany, ale upoutávku na XIII. ročník Celostátní soutěže dětských zpěváků lidových písní ZPĚVÁČEK - VELKÉ LOSINY 2007, ve které zaznívá hlas vítězky loňského ročníku soutěže Petry Hrubošové. V těchto dnech je totiž na 3 stanicích Českého rozhlasu vysílán spot k připravované soutěži.

Český rozhlas je již po několik let jedním z hlavních partnerů Zpěváčka. Je partnerem velice významným a vůbec ne jen formálním. Posuďte sami.

Na propagaci soutěže, folkloru a také Folklorního sdružení České republiky byl zaměřen velice populární pořad "Tobogan", který byl odvysílán v sobotu 28. dubna v 11:05 hodin na Českém rozhlase 2 - Praha. Že jste si jej nestihli poslechnout? Nevadí.

Pokud máte počítač s reproduktorem, můžete si zadat adresu www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv a tam si jej vyhledat a poslechnout dodatečně.

Z Toboganu:

Český rozhlas Ostrava již téměř od počátku soutěže celou soutěž ozvučuje a zaznamenává. Záznamy jsou pak využívány ve vysílání a čas od času vydávány na CD ve spolupráci s Radioservisem, což je opět dceřiná společnost Českého rozhlasu.

Vloni se Českému rozhlasu podařilo obnovit legendární BROLN. Přestože jde o profesionální těleso, bude v letošním roce poprvé přímo ve Velkých Losinách doprovázet více než polovinu zpěváčků.

BROLN

S propagací Zpěváčka se můžete setkat také na dalších internetových stránkách Českého rozhlasu. Stačí, když si zadáte adresu www.rozhlas.cz/folklor, na které můžete poslouchat také lidovou muziku.

www.rozhlas.cz/folklor

S propagací Zpěváčka se v těchto dnech určitě setkáte také v pořadu "Putování za folklorem" ve vysílání Českého rozhlasu 2 - Praha. A pokud chcete znát vítěze a nemáte možnost do Velkých Losin přijet, pusťte si v neděli 13. května v 18 hodin zprávy Českého rozhlasu 2, kde bude zařazena také informace o Zlatém zpěváčkovi roku 2007.

Řeknete si asi: Folklorní sdružení musí být určitě bohatá organizace, když si může dovolit takto širokou propagaci v rozhlase. Kolik takové partnerství stojí? Prozradím vám sladké tajemství: vůbec nic. Celou tuto práci pro zpěváčky a pro folklor dělá Český rozhlas zdarma.

A tak aspoň smekám klobouk a volám do éteru: Haló, Český rozhlase, slyšíš nás? Děkujeme Ti.

Jiří Pokorný

Fotografie a jiné (nepolitické) texty Miroslava Macka zveřejňuje www.macekvbotach.cz

DALŠÍ INFORMACE: Zpěváčci
Zveřejněno 08.05.2007 v 17:10 hodin

Copyright 2000-2020 © ViditelnyMacek.cz