Homepage

Tisková zpráva MP - 19.2. - 4.3.07

Jako stálý nešvar vnímáme krádeže měděných okapů a parapetů prakticky kdekoliv na území města. Této činnosti nenechavců věnujeme a budeme i nadále věnovat velkou pozornost i když se tento druh krádeží velmi těžko dokazuje, pokud dotyčnou osobu nezadržíme přímo při činu.

Hlídkování ve městě pokračuje a ve spolupráci s občany se podařilo dne 27.2. zadržet prvního nenechavce, který se pokoušel kolem 22,00 hodin utrhnout měděné plechové lemování vchodových dveří hotelu Hansa. Jednalo se o 43 letého muže ze Šumperka, který byl okamžitě po zjištění totožnosti a pořízení fotodokumentace předán na OO PČR k dalšímu řešení. Děkujeme všem, kteří jsou ochotni oznámit jakékoliv podezřelé chování, nadále budeme v hlídkování ve městě se zaměřením na zloděje mědi pokračovat.
I nadále žádáme spoluobčany o pomoc, kdykoliv by viděli jakékoliv podezřelé chování osob v blízkosti objektů s měděnými svody a parapety, v blízkosti hřbitova nebo na něm samotném apod., volejte prosím okamžitě bezplatnou linku 156. Na nenechavce nevolejte ani se jim nesnažte v jejich činnosti zabránit. Pokud se je nepodaří strážníkům s vaší pomocí chytit, určitě se postupně vrátí, aby krádež dokončili.
Stále je třeba si dávat dobrý pozor na své osobní věci hlavně při nákupech. Přesvědčila se o tom i 83 letá žena ze Šumperka dne 24.2. kdy jí v nestřeženém okamžiku pachatel při nákupu v Kauflandu odcizil z nákupní tašky peněženku. Rychlým zásahem ochranky a strážníků MP se však podařilo zajistit podezřelého 41 letého muže z Ostravy a jeho dva komplice, kteří byli předáni k dalšímu řešení pro podezření z krádeže na OO PČR.
Rovněž 4.3. byl v prodejně Kaufland zadržen 46 letý muž z Mohelnice, který zde kradl alkohol. Protože byl v posledních třech letech za krádeže odsouzen, byl předán PČR k dalšímu řešení.
Koncem měsíce je zvýšený počet případů opilství hlavně u bezdomovců a to zřejmě proto, že se vyplácí sociální dávky. Nebylo tomu jinak i 2.3., kdy skupina opilých bezdomovců zabrala čekárnu na autobusovém nádraží jako noclehárnu. Ne na dlouho, během krátké doby bylo všech 8 podnapilých osob z čekárny vykázáno mimo prostor autobusového nádraží.
Dne 4.3. hlídka MP při běžné hlídkové činnosti zadržela 43 letou ženu ze Šumperka, která je již delší dobu hledaná policií ČR. Rychlým zásahem strážníků žena skončila v cele OO PČR.
Opakovaně je kontrolováno chování mládeže v parcích hlavně po vyučování, protože mladí sedávají na opěradlech a špiní sedáky. Zjištěné přestupky jsou strážníky pokutovány.
Dopravní kázeň ve městě je vcelku uspokojivá, stále se ale nachází řidiči, kteří nerespektují dopravní značení a porušují přikázaný směr jízdy na ulici Radniční (celkem 6 případů) nebo nerespektují pravidla pro parkování nebo zákaz vjezdu.
V minulých dne strážníci MP prováděli namátkové kontroly na ulici J. z Poděbrad, jak řidiči respektují zákaz vjezdu pro nákladní automobily. Během jedné hodiny bylo kontrolováno celkem pět řidičů, kteří porušili zákaz a byla jim uložena bloková pokuta. MP bude i nadále tento prostor kontrolovat.
Dále bylo odchyceno celkem 7 psů, z toho 3 byli vráceni majitelům a 4 předáni do útulku v Zábřehu.

Ing. Mikulec

Fotografie a jiné (nepolitické) texty Miroslava Macka zveřejňuje www.macekvbotach.cz

DALŠÍ INFORMACE: Městská policie
Zveřejněno 07.03.2007 v 15:37 hodin

Copyright 2000-2020 © ViditelnyMacek.cz