Homepage

Tisková zpráva MP - 21.1. - 29.1.07

Stále se nám nepodařilo vyřešit pachatele opakovaných krádeží okapových svodů nebo jiných předmětů hlavně z mědi.

Pro se při kontrolách opakovaně zaměřujeme hlavně v noci na hřbitov, domy a ostatní stavby s měděnými svody ve městě se snahou přistihnout pachatele při činu. Navázali jsme součinnost i se sběrnami kovů, zatím ale bez výsledku.
Vandalismus se ale projevuje i jinak a to mnohem nebezpečněji. Běžně se opakují situace hlavně v noci v pátek a sobotu, že v parcích jsou rozházeny odpadkové koše nebo jsou kontejnery stavěny do ulice jako překážka. Za současného počasí ale zdánlivě banální záležitost, jako je shození kontejnerů do potoka může mít závažné následky. Siláci páchající tyto "legrace" si totiž neuvědomují, že po změně počasí může přijít velká voda , která kontejnery odnese do zatrubněných částí potoka pod městem ucpe je. To by pak mělo závažné následky s velkými hmotnými škodami. Zatím se nám nepodařilo viníky této činnosti odhalit. Jde o ohrožování bezpečnosti ostatních občanů města a o velmi špatnou a nebezpečnou legraci.

Krádeže v obchodech jsou dalším velkým nešvarem, který se nám asi tak honem nepodaří odstranit. Bohužel, pachatelé zde však nekradou potraviny ale hlavně drogerii a alkohol a nejde vždy jen o bezdomovce.
Například dne 24.1. byl zadržen hlídkou MP 50 ti letý muž ze Šumperka, který zde odcizil láhev alkoholu. Protože muž i přes svědectví ochranky krádež popíral, byla záležitost předána správnímu orgánu MěÚ k dalšímu řešení.

Bezohlednost nebo lehkomyslnost některých lidí je opravdu velká a mnohdy zřejmě původci problémů ani nedomyslí všechny následky svého počínání. Jak jinak posoudit počínání 28 letého muže, který dne 26.1. při práci v objektu Prametu, jak sám později uvedl, si krátil čas voláním o pomoc ze druhého patra uzamčeného objektu. Na základě oznámení vrátného byla tedy přivolána hlídka MP ale také hasiči. Jakmile se hasiči snažili do budovy dostat, muž odemkl a strašně se divil, kdy mu bylo sděleno, že jeho počínání bude kvalifikováno jako zneužití jednotky požární ochrany. Je to opravdu velmi nezodpovědná legrace.

Stabilizovala se situace v dopravní kázni na pěší zóně a přilehlých ulicích. T ale neznamená, že se zde nic neděje nebo že řidiči jsou natolik ukáznění, že mimo povolenou dobu na pěší zónu nevjíždí a že respektují dopravní pravidla i v jiných částech města. Stále se ukazuje, že dopravní kázeň řidičů ve městě není dobrá a hlavní příčinou tohoto stavu je bezohlednost lidí k druhým. Jak jinak komentovat počínání 72 letého řidiče, který ve 22,00 hodin jezdí po pěší zóně a snaží se hlídce MP ujet. Při kontrole je u něj pak naměřeno 1,33 promile alkoholu. Stačí zkontrolovat, jak dodržují řidiči třeba přikázaný směr jízdy kolem bývalého kina Svět z ulice Radniční a za hodinu je zde provinilců, že se tomu nechce ani věřit. Ve dnech 23. a 27.1. to bylo během půl hodiny hned 6 řidičů.

Opakovaně je kontrolováno chování mládeže v parcích hlavně po vyučování, protože stále dochází ke znečišťování sedadel tím, že mládež sedává na opěradlech. Téměř neustále jsou prováděny kontroly vlakového i autobusového nádraží se zaměřením na dodržování veřejného pořádku, výtržnictví apod. S přibývající zimou je to vždy problém i když ve městě je azylová ubytovna, ne všichni bezdomovci splní základní podmínky pro ubytování. Tam, kde při řešení problémů nepomáhá domluva, jsou ukládány blokové pokuty.Opakovaně je kontrolováno chování mládeže v parcích hlavně po vyučování, protože stále dochází ke znečišťování sedadel tím, že mládež sedává na opěradlech. Téměř neustále jsou prováděny kontroly vlakového i autobusového nádraží se zaměřením na dodržování veřejného pořádku, výtržnictví apod. S přibývající zimou je to vždy problém i když ve městě je azylová ubytovna, ne všichni bezdomovci splní základní podmínky pro ubytování. Tam, kde při řešení problémů nepomáhá domluva, jsou ukládány blokové pokuty.

Za uplynulé období byl odchycen jeden pes, který byl předán do útulku v Zábřehu.

Ing. Mikulec

Fotografie a jiné (nepolitické) texty Miroslava Macka zveřejňuje www.macekvbotach.cz

DALŠÍ INFORMACE: Městská policie
Zveřejněno 30.01.2007 v 11:22 hodin

Copyright 2000-2020 © ViditelnyMacek.cz