Homepage

Nejdelší papírová stonožka v Česku vznikla v Osoblaze.

Nejdelší papírová stonožka, vytvořená v České republice, měří 1 523 metrů a skládá se ze 7 616 článků. Tento ustavující rekord vytvořili pod dohledem porotců z agentury Dobrý den ve čtvrtek 30.listopadu 2006 žáci Základní školy v Osoblaze.

Děti ve všech třídách už několik týdnů vystříhovali a malovali články pro budoucí stonožku a spojovali je provázky, izolepou i sešívačkou do řetězů.

Z nich na chodníku před školou začala vznikat megastonoižka. "Bylo to pracnější než jsme čekali, takže se poslední články stonožky připojovaly za tmy. Proto už hotové dílo nebylo možné vyfotografovat v celku. Do rána byla v Osoblaze vichřice, která stonožku pocuchala, takže ji v celé kráse nemme ani vyfocenou. Hlavní pro nás je, že pokus byl platný a bude zapsán do knihy českých rekordů. Pár nejzdařilejších dílků si odvezli porotci z agentury Dobrý den a několik si vystavíme v prostorách školy. Zbytek stonožky skončí ve sběru, říká učitel Marian Hrabovský, který nápad na vytvoření rekordu dostal ve spánku, když se mu zdálo o obří stonožce. Kromě rekordní stonožky probíhaly v rámci školy i doprovodné stonožkové soutěže. Děti zkoušely kolik dokážou za minutu nakreslit stonožek nebo kolikrát stihnou znapsat slovo stonožka. Také se soutěžilo v rychločtení textu o historii a smyslu mezinárodní organizace Na vlastních nohou, která na školách pořádá takzvané stonožkové dny. Akce v Osoblaze měla upozornit na její humanitární činnost.

Fotografie a jiné (nepolitické) texty Miroslava Macka zveřejňuje www.macekvbotach.cz

DALŠÍ INFORMACE: Osoblaha

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 06.12.2006 v 12:09 hodin

Copyright 2000-2020 © ViditelnyMacek.cz