Homepage

Hvozdec

Hvozdec je vesnice s necelými 250 obyvateli ležící západně od Brna nedaleko Brněnské přehrady a starobylého hradu Veveří. První písemná zmínka se nalézá v listině z roku 1317, kterou Kateřina vdova po Fasovi z Lomnice darovala Hvozdec klášteru Svaté Anny v Brně.
Ačkoliv je Hvozdec nedaleko Brna, je obklopen ze dvou stran lesy, které mu daly jméno.

Na návsi v budově bývalé obecní školy je umístěn OBECNÍ ÚŘAD, obchod se smíšeným zbožím a hostinec ,,U Zedníčků" v létě s posezením na částečně krytém dvoře s udírnou a možností grilování čehokoliv. Příjemné zastavení pro cyklisty například při návratu do Brna z výletu po Vysočině.

U autobusové zastávky na návsi naleznete turistický rozcestník s udáním vzdáleností k zajímavým cílům v okolí Hvozdce, jako je královský hrad Veveří nebo hutnická osada Šmelcovna s oblíbeným hostincem.

Hvozdec je členem "Svazku obcí Panství hradu Veveří".

Sportovní život je zastoupen především fotbalisty, kteří pořádají každoročně turnaje Velikonoční žíla a Hvozdecká Niké. U nedaleké hájenky na Hlince se nachází broková střelnice, kde pořádá myslivecké sdružení několikrát do roka měření sil ve střelbě na ,,vysokou věž" a ,,zajíce na průseku".

Na oficiálních webových stránkách obce: http://www.hvozdec.cz se můžete dočíst o nejnovějším dění i pročíst přepis historické obecní kroniky.

Navštivte také obecní fotogalerii: hvozdec.rajce.idnes.cz

LOKALIZACE

SOUŘADNICE WGS-84

  • Severní šířka: 49° 14´ 50.66¨
  • Východní délka: 16° 25´ 30.87¨

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
NADMOŘSKÁ VÝŠKA: 305.00 m

NA ÚZEMÍ OBCE EVIDUJEME


Typ záznamu: Město nebo obec
AKTUALIZACE: správce systému (infosystem.cz) org. 56, 10.05.2009 v 20:34 hodin

Copyright 2000-2020 © ViditelnyMacek.cz