Homepage

Novodobá historie výstaviště Černá louka v Ostravě

Novodobá historie výstaviště Černá louka v Ostravě

Charakteristika výstaviště Černá louka Ostrava

Výstaviště je situováno v centru města poblíž centrálního Masarykova náměstí. Areál má rozlohu 6 ha s celkovou krytou výstavní plochou o velikosti 9300 m2. Jeho ústřední částí je nový výstavní pavilon A, který je tvořen dvěma částmi - na původní historickou budovu pavilonu A z roku 1960 nyní navazuje nová víceúčelová hala. Ta disponuje podzemními parkovacími prostory s kapacitou 100 aut, přízemím a patrem se 6300 m2 kryté výstavní plochy.

Pavilon svou kapacitou až 1000 sedících osob s plným technickým vybavením a možností rozčlenění do několika částí, bude využíván nejen k odborným a komerčním výstavám, ale také pro pořádání seminářů, konferencí, kongresů, firemních prezentací, společenských akcí a v neposlední řadě pro prezentaci uměleckých děl.

V okolí výstavního komplexu jsou vybudovány, kromě dalších pozemních parkovacích ploch, zpevněné i travnaté výstavní plochy, které plynule přechází v parkovou zónu a poskytují obyvatelům i návštěvníkům města místo k odpočinku.

Přestože se výstaviště nachází v centru města, má velice dobrou dopravní dostupnost. V těsné blízkosti stojí tramvajová zastávka a z centrálního Masarykova náměstí lze dojít k pavilonu pohodlně pěšky, neboť obě místa rozděluje pouze parkoviště. Motoristé mohou zaparkovat v podzemních garážích nového pavilonu nebo v parkovací budově v areálu výstaviště, případně na zpevněných plochách vyznačených k parkování kolem pavilonu.

Vjezd na výstaviště je řešen sjezdem ze čtyřproudého obchvatu "Bohumínská" ve směru od řeky Ostravice.

Výstaviště Černá louka se dobudováním nového výstavního pavilonu stane jedním z nejvýznamnějších a nejmodernějších regionálních výstavních center nejen u nás, ale i v příhraničních oblastech Polska a Slovenska.

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.cerna-louka.cz

AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 56, 17.01.2004 v 19:19 hodin

Copyright 2000-2020 © ViditelnyMacek.cz